İYİ Parti Sinop İl Başkanlığınca Sabahattin Ali Kültür Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında eski İl Başkanı Serpil Ünlütürk İYİ Parti’nin Sinop Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

Aday tanıtımı öncesi ilk olarak İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı tarafından İskele Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Sabahattin Ali Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, İYİ Parti Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Yılmaz Şanlan, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Avukat Oğulcan Serthan Ünal, Merkez İlçe Başkanı Ümit Başağaoğlu, partililer, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda sırasıyla Merkez İlçe Başkanı Ümit Başağaoğlu, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Av. Oğulcan Serthan Ünal ve İYİ Parti Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Yılmaz Şanlan birer konuşma yaptı.

İYİ Parti Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Yılmaz Şanlan; “Batı Karadeniz Bölgesinde ilk il belediye başkanımızı kendi memleketim Sinop’ta açıklamaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Biz tıkanmış siyaset mekanizmasının önünü açmak için, üçüncü yola, hür ve müstakil siyaset anlayışına evet diyoruz. Liyakatli kadrolara, dürüst yöneticilere, üreten, gelişen, geliştiren, halka hizmeti hakka hizmet olarak gören siyasete evet diyoruz. Bilgi birikimine, tecrübesine güvendiğim, sevk ve idare kabiliyetini bildiğim, mücadele ruhuna, cesaretine, azmine yıllarca şahitlik ettiğim, değerli ablam, geçmiş dönem İl ve Merkez İlçe Başkanım, yıllardır yol yürümekten onur duyduğum Sayın Serpil Ünlütürk’ün Sinop Belediye Başkan Adaylığına evet diyoruz” dedi.

AKÇELİ İŞLERDEN UZAK DURACAĞIZ

Alkışlarla sahneye davet edilen İYİ Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Serpil Ünlütürk’de projelerini sıraladı. Konuşmasında, “Akçeli işlerin içinde olmayacağız, kimseye de müsaade etmeyeceğiz” diyen Ünlütürk, “Bizim dönemimizde asla o partili, bu partili ayrımı olmayacak. Belediyemize bir sıkıntınızı anlatmaya gelip te küskün ayrılmayacaksınız. Hakkı hukuku çiğnenmiş herkesin hakkını iade edeceğiz. Sinoplu’nun ayırım yapmaksızın hakkını hukukunu koruyacağız. Huzurunuzda söz veriyorum. Sinop ile ilgili çöp, kanalizasyon ve benzeri sorunlar, sıkıntılar sizin talep etmenize gerek kalmadan sıkı bir denetimle kontrolü yapılarak, çözüme ulaştıracağız. Bir kırık kaldırım taşından dahi haberimiz olacak.
13 mahalle muhtarımızla, aylık, o mahallelerin sorunları ve çözümleri île ilgili toplantı yapacağız Uygun bir yere şikayet kutusu konulup düzenli olarak bakılacak, sizler istek ve şikayetlerinizi bize bildirebileceksiniz. Biz de her hafta toplantımızda bunları kesinlikle dikkate alacağız. Sinop’u birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.

Iyi M G 0125Iyi I M G 0059Iyi I M G 0065Iyi I M G 0072Iyi I M G 0130İ Y İ I M G 0106Iyi I M G 0136