Rüzgar Nereye Çevirirse ..!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba Boyabat Seçmeni

Yaklaşan yerel seçimlerde bir çok siyasi parti adaylarıyla seçim yarışına girmiştir. İlk önce AK Parti Belediye Başkan Adayılığı için buyuk bekleyiş sonunda iki isim üzerinde yogunlaşıp sonunda Şefik Çakıcı aday olmuştur.  

MHP de ise Hasan Kara ,ilçe yönetiminin değişmesi ve yeni ilçe başkanının atanmasıyla il ve genel merkezin onayıyla uzun süre önce aday olmuştur.    

CHP ise bu seçim yarışında son anlara kadar ne bekledi bunu bilemiyoruz aday çıkartıp çıkartmayalım mı? Söylentileri bir süre kamu oyunu meşgul etti.Ana muhalefet partisinin aday adayı yokluğununda düşünürsek sonuçta Ahmet Karayı aday gösterdi diler.

SP ise il ve ilçe teşkilatları Boyabat’ta seçim sürecini takip edip kararsızlıklar içresinde henüz adaylığı belli olmadan projelerle sosyal medyada kendini gösteren Şevket Maviş aday olmuştur.  

Şu anda genel görüntü bu durumda seçim bürolarını afişler araçlar hazır halde son 24 gün beklenmektedir.   Buraya kadar her şey çok muamma olsada şu an seçim süreci normal işliyor gözüküyor.. Boyabat’ta ki güçler dengesi siyasette de çok önemlidir.  

Kimilerine göre köylü kasabalı söylentileri olur fakat önemli olan köylüde kasabalıda Boyabat’ın geleceğini düşünüyor mu ?   Hayat menfaat çıkar kavgası içerisinde devam etse de bu süreçte ikiyüzlü insanları yalan dedikodu fitne fesatın tam odağında yaşandığında apaçık görüyoruz.  

Yıl 1994 yıl 2014 20 yıl içerisinde aynı isimlerinin meydanda olduğu şehrimiz 21. yy da gelişmekte olan ülkemizde kendisini nerede görüyor nerede olmalı buda cok önemli değil gibi gözüküyor.   İçine kapanık yapısıyla dar pencereden bakış acısıyla fikir üretmeyen  sorunlara doğal olarak çare de bulmak içinde mücadele etmeyen bir anlayışla yaşanıyor.

Özeleştiri yapmadan bu oyunda perde diyemeyiz….    

Şu anda iki güçlü adayın bu seçimlerde yarışacağı görülüyor. Hasan Kara uzun süredir seçim hazırlıklarını yapıyor olması ve aday oluşu o gün ki ilçe yönetiminin değişmesi ile büyük çalkantılar olmuş olsa da kimine göre gönül dostları kimine göre iç muhalefetler diye adlandırılan grubun AK Partiden istedikleri aday ismi olmadığından aday olan Şefik Çakıcıyı ilçe başkanlığı döneminde de sonrasında da tasvip etmedikleri bilinmekte olup ve sonrasında buyuk çoğunluğu partimiz deyip MHP çatısı altında toplanmış olmaları tekrar Hasan Karaya destek olma yolunda izlenim uyandırmıştır. Hatta belediye meclis üye listesinde de yer almışlardır. Bu konuda yorum ve taktir sizlerin…    

Şefik Çakıcı 17 Aralık sürecinin etkilerinden dolayı adaylığını geç öğrendi ve çalışmalara da geç başlamış oldu. Bu süreçten sonra aday olamayan aday adaylarının AK Partinin bu seçimde kazanmaması gerektiğini  söylüyorlar  dedikoduları  kamuoyunda kısa bir süre dolaştı. İlçe teşkilatının olaylara uzak olması mevcut belediye başkanının ayrı bir konumda olması il genel meclis üye ve  belediye meclis üyeleri aday adaylarından listeye giremeyenlerin istifaları derken ortaya da farklı görüntüler çıksa da şu anda normal haline gelmiştir.    

Memleketimizde herkesin siyaseti bildiği  benim bildiğim benim dediğim doğru mantığının egonun ön planda olduğu ben varsam olur yoksam olmaz düşüncesiyle siyasetin ise kaldırımlarda yapıldığını. menfaatin ilk ve son gerçeğinin yaşandığı yerdir…   Herkese tamam demek dün söylediğinin bugün tam tersini söylemek kişileri eleştirirken bilinçsizce dış görüntüsüne göre yalan sözlerle dedikodularla yola cıkarak karalama ve camur at izi kalsın mantığı ile hareket edenler…    

Kalmazzzz bilen bilir.    

Çok bilen ağabeylerin merkez olma mücadelesi her zaman devam ederken bu konuda; Yaz yaz yaz arkadaş anlatmakla bitmez.     Bazı duyumlara göre de CHP seçmeninin Hasan Kara’yı SP seçmeninin de Şefik Çakıcı’yı destekleyeceği söylentileri olsa da..    Ben inanmammmmmm    

Bir taraftan da 17  Aralık sürecinden dolayı  cemaat içindeki seçmenin AK Parti ve milletvekilline  karşı atak yapacakları ve karşısındaki en güçlü adaya destek  verecekleri konuşuluyor biliniyor buna da söylenti diyelim mi?     Cemaatin şu anki durumu lehine çevirme savaşı siyaset dışına taşarak görsel ve yazılı basında ve hatta eğitim vermiş oldukları kurumlarda bile 17 Aralık operasyonu hakkında mevcut siyasi iradenin zayıflatılması konusunda yönlendirme yaptıkları  söylentileri kulaktan kulağa dolaşmaktadır.      

Cemaat kendi çıkarları için Boyabat’ta   Hasan Kara, Sinop’ta CHP,  İstanbul’da Sarıgül ,Ankara’da CHP’ye seçimi kazandırma isteği,AK Parti’nin ise seçimi kaybeden olması için vermiş oldukları güç savaşının meydanlara indiği görüyoruz.    

Yapabilirler mi?    

Bazen oda başkanlığı seçimlerinde, bazen STK ,bazen bürokraside, İş dünyasında  dünde oluyordu bu günde oluyor sanırım şu an skor 2-0 öndeler ya 3-0 olacak yada kocaman 0 sıfır olarak kalınacak.     Kim dost kim düşman bilinmez Toplumsal barıştan uzaklaştığımız Saygının isimde kaldığı Samimiyeti de ölçecek bir çekap testinin olmadığı günler bu günlerdir.    

Bazı adayların halkımıza iş sözü vermekle yüzlerce kişileri listelere yazmakla yaparız hallederiz tamamdır sözlerinin havada ucuştuğunu duyuyoruz.     Biraz mantık yahuuuu     Seçim yarışında kimine göre AKP kimine göre MHP  kimilerine göre Hasan Kara veya Şefik Çakıcı kimilerine göre güç gösterisi kimilerine göre de sadece intikam alma duygusu yasanmaktadır.    

Tek olmayan şey ama olması gereken tek şey BELEDİYECİLİK..

Boyabat’ın geleceği gençlerimiz ve çocuklarımızın ihtiyacı olan modern şehircilik sosyal yapının gelişmesi sanayi iş olanakları pekte kimsenin umurunda gibi görünüyor.    

Ortağım aman dikkat et…    

Gençler  siz isimlere veya boş sözlere bakmayın her kim Boyabat’ta faydalı olacak ise şehrimizi daha iyi yaşanabilir bir yer yapabilecekse sağlık kültür ve sosyal yapı olarak geliştirebilecek ise iş olanaklarına öncülük yapabilecek ise aday ismi  fark etmez Boyabat’ ımıza hizmet edecek belediye başkan adayının yanında olmak gerekmektedir.    

Söylenecek çok söz var daha sonra ki yazılarımda daha geniş çerçevede siz değerli okurlara aktaracağım..    

Son olarak genel bir noktaya sizlerle paylaşmak istiyorum. İki Milletvekili kontenjanı olan ilimizde Ak Parti ve CHP birer milletvekili çıkartmıştır. Şu an TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı Mehmet Ersoy, CHP Grup Başkanı Engin Altay her iki vekilimizde oldukları yerde yüksek bir konuma gelmişlerdir bu gurur verici bir durum diye düşünüyorum ve bu konuda medya da olsun farklı yerlerde söylenti dedikodu maiyetinde destek olmak yerine yalan boş gereksiz sözlerle yıpratma karalama çalışmaları da zaman zaman yapılmaktadır.

Bu durumda her zaman kaybeden Sinop kaybeden Boyabat oldu, şu anda da böyle olmaya devam ediyor bu Sinop siyaseti içerisinde olan gelişmelerde bende diyorum ki  ülkemiz için ve memleketimiz olan Sinop için kim bir çivi çakıyorsa her ne konumda oluyor ise bu duruma saygı duymak öncelik ve destek olmak gerektiğini düşünüyorum bu ne siyası bir düşünce nede farklı bir anlam içermemektedir bu memleket sevdası için yapılan bir haykırıştır.

Elimizdeki değerlerin kıymetini bilelim Sinop ve  ilçelerimiz siyasette, bürokraside, iş dünyasında da  her alanda başarılı olmalıdır bunu ilimiz insanımız hak ediyor .Neden şu an ki iki vekilimiz de bulundukları konumdan daha ileri konumda olmasın.Bakanlık gibi görevlerde bulunmasınlar.    

Biraz mantık diyelim…    

Dengelerin terazinin hangi kefesinin ağır basacak söylentilerinden değilde halkımızın 29 Mart’ta sandığa gidip gönlünü rahat ettirecek oy pusulasına mührünü vurduğu zaman ortaya çıkacaktır.   İşte gerçek güç halkın doğru karar vererek Boyabat için hayırlı olmasını diliyorum.    

Her gün bir yerden göçmek ne iyi
Her gün bir yere konmak ne güzel
Bulanmadan ,donmadan akmak ne hoş
Dünle beraber gitti,cancağızım
Ne kadar söz varsa düne ait
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım ”   
MEVLANA                                     

KIRIK KALEM 

Rüzgar Nereye Çevirirse ..!
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!