AŞKIN AYRANCIOĞLU’NA KORE’DEN “BRONZ ÖDÜL”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’de düzenlenen ve çeşitli ülkelerden 528 sanatçının 1773 eserle katıldığı 13. Sejong Uluslararası Karikatür Yarışmasından Boyabatlı ünlü karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu’na “BRONZ ÖDÜL”

Dünyanın önemli karikatür etkinliklerinden biri olan ve Güney Kore’nin de en önemli uluslararası karikatür etkinliği olan yarışmada serbest ve “savaş ve barış” konularında toplam 1773 eser yarıştı. Savaş ve barış konusunu işleyen eseriyle Aşkın Ayrancıoğlu yarışmada 500 dolarlık “Bronz Ödül”ü kazanırken İran’dan Keyvan Varesi 2500 dolarlık “Büyük Ödül”ü, Polonyalı sanatçılar Izabela Kowalska Wieczorek ve Marcin Bondarowicz de 1000 dolarlık “Gümüş Ödül”ün sahibi oldular. 

Aşkın Ayrancıoğlu ile birlikte Çin’den Weng Lifeng ve İran’dan Mozhdeh Malek Oghli de yine “bronz ödül” kazanan sanatçılar oldu. Yarışmada ayrıca çok sayıda sanatçıya da “onur ödülü” verildi…

Ödül kazanan eserler önümüzdeki aylarda bir kitapta yayımlanacak ve çizerlere gönderilecek… 2020 ve 2022 yıllarında bu yarışmanın “büyük ödül”lerini kazanan ünlü karikatürist/eğitimci/ressam/yazar Aşkın Ayrancıoğlu’nun çoğu uluslararası 120’nin üzerinde ödülü bulunuyor…

AŞKIN AYRANCIOĞLU’NA KORE’DEN “BRONZ ÖDÜL”
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!