Boyabat Belediyesi ile Sinop Tarım Ve Orman Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Boyabat Belediyesi ile Sinop Tarım Ve Orman Müdürlüğü arasında Valilik Toplantı Salonunda ‘‘İş Birliği’’ yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.
Vali Erol Karaömeroğlu’nun  Başkanlığında, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) ve Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı’nca yürütülmekte olan; yenilikçi yaklaşımlarla kırsal eşitsizliklerin üstesinden gelmek üzere tasarlanmış olan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma (KDAKP)  Projesi iş birliği protokolü Boyabat Belediyesi ile Sinop Tarım Ve Orman Müdürlüğü arasında düzenlenen tören ile imzalandı.
Bu proje ile İlimiz Boyabat İlçesinde 1000 adet küçükbaş, 500 adet büyükbaş kapasiteli Hayvan Pazarı Yapımı,  Boyabat ve çevre İlçelerde,  kasaplık, besilik, damızlık ve diğer amaçlı hayvanların sağlıklı bir ortamda  alınıp satılmaları, bu yerlerin atık ve artıklarının çevre ve toplum sağlığına zarar vermesini önleyerek büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe katma değer yaratılması ve pazarlama altyapısının iyileştirilmesi hedeflenmektedir.
Boyabat Belediyesi ile Sinop Tarım Ve Orman Müdürlüğü Arasında gerçekleştirilen İşbirliği Protokolü İmza törenine Vali Erol Karaömeroğlu’nun yanı sıra, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Tarım ve Orman İl Müdür V. Bekir Tanrıkulu ve İlçe Tarım Müdürü Murat Usta katıldı.
Boyabat Belediyesi ile Sinop Tarım Ve Orman Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!