Boyabat Emniyetinden Maske Denetimleri.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat ilçesinde (Kovit-19) tedbirleri kapsamında; vatandaşların toplu olarak bulundukları yerlerde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından maske, mesafe ve temizlik üzerinde denetimler gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığının yeni tip Koronavirüs (Kovit-19) tedbirleri kapsamında; tüm ülkemiz genelinde olduğu gibi Boyabat ilçesinde de vatandaşların toplu olarak bulundukları market, lokanta, kuaför, berber, kahvehane, pazar yeri vb. gibi yerlerde maske takma zorunluluğu olması sebebiyle, 22 Haziran 2020 tarihinden itibaren günlük olarak ara vermeden Boyabat Emniyet görevlileri tarafından denetimlere ağırlık verildi.

Konuya ilişkin yetkililerden alınan bilgiler doğrultusunda; denetimlerde ki amacın vatandaşlarımızın sağlık bütünlüklerinin korunması ve daha önceki tedbirlerin devamının sağlanması olduğu, bu tür denetimlerin bundan böyle her gün yapılacağı, kurallara uymayan vatandaşlara ise ilgili Umumî Hıfsızsaha Kanununun 282.maddesi gereğince 900 TL İdari Para Cezası uygulanacağı bilgisi alındı.

Kaynak:boyabatsesi
Boyabat Emniyetinden Maske Denetimleri.
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!