Milletin Kapısı “Açık Kapı Projesi”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sayın Valimiz Köksal Şakalar, Kamu hizmetlerinde erişimin kolaylıkla sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden  hızlı bir şekilde sonuçlandırılması ve kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca kurulan  Açık Kapı biriminin tanıtım ve bilgilendirme toplantısına katıldı.


Programda ilk olarak Açık Kapı Bürosu hakkında bilgilendirme konuşması yapan  Vali Yardımcısı Murat Girgin;  ‘‘Açık Kapı Bürosunda  açıldığı günden bugüne kadar Vatandaş odaklı bir yaklaşım doğrultusunda, devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırarak, güler yüzlü ve ilgili personelimiz aracılığıyla vatandaşlarımızla birebir ve sıcak bir iletişim kurarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Sinop Valiliği Açık Kapı Büromuzda, hizmete girdiği 14 Mayıs 2018 tarihinden itibaren; vatandaşlarımızdan gelen talep, şikâyet ve önerilerle toplamda 327 başvuru kaydı oluşturulmuştur. Bu başvuruları çözme noktasında ilgili kurumlarımızla irtibata geçilerek en geç 7 iş günü içerisinde vatandaşlarımıza cevap verilmiştir’’ dedi.


Daha sonra Sayın Valimiz Köksal Şakalar, yaptığı açıklamada; ‘‘Açık Kapı, Sinop’ta Mayıs 2018’de hükümetimizin talimatı doğrultusunda faaliyete geçti. Vatandaşlarımızın işlerini tek elden, daha rahat çözebilmeleri için kuruldu. Açık Kapı Büromuza  yapılan müracaatlar, anında ilgili Kuruma ulaştırılıyor ve hızlıca netice alınıyor. Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlarımız, ilgili kuruma gitmeden tek kapıdan şikayetlerini isteklerini bildiriyorlar. Buradan arkadaşlarımız ilgili kuruma bildirip, en geç bir hafta içinde sonuca ulaştırıyorlar. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle böyle bir etkinlik düşündük. Hem vatandaşlarımızın nasıl haklarını savunduğunu göstermek, hem de Açık Kapı birimiyle ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirerek talebi olanlara bu birimimizin faaliyetlerinden haberdar etmek istedik” ifadelerini kullandı.


Sinop Valiliği Açık Kapı Bürosundan talebi doğrultusunda destek alan Erdoğan Aslan ve Fatmanur Yılmazer, aldıkları yardım konusunda açıklama yaparak Sinop Valiliğine ve Açık Kapı Bürosu personeline teşekkür etti. Vali Şakalar, Erdoğan Aslan ve Fatmanur Yılmazer’e günün hatırası olarak kotra hediye etti.


Programın sonunda Sayın Valimiz Köksal Şakalar, Açık Kapı Bürosunu gezdi ve büroda görevli personelden  yapılan işlemler hakkında bilgiler aldı.

Milletin Kapısı “Açık Kapı Projesi”
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!