Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz, çeltik hasadına katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz ve Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, çeltik tarlalarındaki hasat çalışmasını inceleyip, bereketli bir hasat yılı olmasını dilediler.

Boyabat İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar ve beraberindeki heyet ilçeye bağlı Şıhlı köyüne giderek çeltik tarlalarındaki hasat çalışmalarını inceleyip, üreticilerle sohbet etti.

Kaymakam Yılmaz, çeltik üreticilerine, bol kazançlı ve bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum, dedi.

Yılmaz, “ Boyabatımızın en önemli gelir kaynaklarından olan çeltiğin, hasadı başladı. Bu sene tarım müdürlüğümüzden ve üreticilerimizden aldığımız bilgiye göre  dönüm başına 700-800 kilo civarında ürün alabiliyoruz. Çeltik fiyatlarımız zaten  Cumhurbaşkanımız tarafından 15 TL  olarak açıklandı. Çiftçilerimiz bir senelik alın terinin karşılığını alacaklar inşallah. Allah hepsine bol kazançlar versin. Güzel bir sezon geçirdiğimize inanıyorum. İnşallah ilerleyen yıllarda bu seneleri örnek almak kaydıyla daha iyi çalışmalar yürüteceğimizi düşünüyorum. Bol kazançlı ve bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum.” ifadelerinde bulundu.Belediye Başkanı Hüseyin Coşar da  “Çeltik üreticisi dostlarımız, hemşehrilerimiz bu kadar sıkıntılı, geceli gündüzlü gayretleri ile bir çeltik üretim dönemi geçirdiler. Rabbim kazasız belasız bu elde ettiğimiz mahsulleri yemeyi nasip etsin. Bu değerli kardeşlerimiz bu sene küçük çaplı bir afet geçirdiler. İnşallah ileriki yıllarda böyle afetler geçirmeden bir dönem atlatırız. Rabbim mahsulümüzü hayırla yemeyi, hayırlı kazançlar sağlamayı nasip etsin inşallah.” dedi.

Programa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Usta, Ziraat Odası Başkanı Cemil Elmacı, köy muhtarı Yılmaz Coşkun ve çeltik üreticileri katıldılar.

 

 

Boyabatsesi

 

 

Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz, çeltik hasadına katıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!