Boyabat Panayırı başladı

Boyabat Panayırı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleneksel olarak ekim ayının ikinci çarşamba günü kurulan Geleneksel Boyabat Panayırı  11 Ekim 2023 Çarşamba günü kapılarını açtı.

11 Ekim Çarşamba günü saat 14:00 itibariyle gerçekleştirilen Boyabat Panayırı etkinliği tarihi bir geçmişe sahip. Boyabat İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, panayırın asırlara dayanan bir geleneği olduğunu ve bu geleneği yaşatmak için kaymakamlık ve belediye olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirtti.

Boyabat PanayırıYılmaz, panayırın Boyabat’ın tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Gelen esnaflar ve ziyaretçiler, ilçenin misafirperverliği, tarihi ve doğal güzellikleri ile yöresel lezzetleri hakkında diğer yerlerde bahsederek Boyabat’ı turizmin bir elçisi haline getireceklerini ifade etti. Tüm esnaflara ve misafirlere hoş geldiniz dedi ve bol kazançlar diledi.

Boyabat Panayırı

Belediye Başkanı Hüseyin Coşar ise panayırın ilçenin tanıtımı ve ekonomisi için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Panayırın açılışını gerçekleştirdiklerini ve hayırlara vesile olmasını dilediğini ifade etti. Dışarıdan gelen ve panayıra katılan esnaflara bereketli kazançlar temenni etti. Panayırın tarihi geçmişi hakkında konuşan Coşar, panayırın köyden gelen vatandaşların yıllık ihtiyaçlarını karşıladığı bir etkinlik olduğunu ve bu geleneğin hala devam ettiğini söyledi. Panayırların zamanla değiştiğini ancak bu geleneğin sürdüğünü belirtti. Panayırın kazasız ve belasız geçmesini, esnafların bereketli kazançlar elde etmelerini diledi.

Boyabat PanayırıKaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, panayır alanında stant kuran esnaflara hoş geldiniz diyerek işlerinde kolaylıklar dilediler.

Boyabat Panayırı

Boyabat Panayırı

Boyabat Panayırı

Boyabat Panayırı

Boyabat Panayırı

Boyabat Panayırı

Boyabat Panayırı

Boyabat Panayırı

Boyabat Panayırı

 

kaynak:boyabatsesi

 

Boyabat Panayırı başladı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!