Boyabat’ta 5. Zeka Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları sergisi açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat Belediyesince 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi’nde açılan sergide 34 oyun istasyonu, katılımcıların beğenisine sunuldu.

Çocukların kurdele keserek açılışını yaptığı sergide konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceylan, serginin açılışında emeği geçenleri tebrik edip, bu tür etkinliklerle kendi kültürümüzden uzaklaşmayı durdurup, babalarımızın, dedelerimizin oynadığı oyunları öğrenmeyi ve kendi kültürümüzü yaşatmayı amaçlıyoruz, dedi.

Ceylan, “Biz de sizin gibi çocukken burada sergilediğimiz çoğu oyunları sokakta arkadaşlarımızla oynuyorduk. Büyükleriniz buradaki oyun materyallerini görünce çocukluklarını hatırlayacaklardır.
Şu an toplumumuz ve tabii ki sizler de tabletlerinizde, cep telefonlarınızda bizim kültürümüzle ilgisi olmayan oyunlar oynuyorsunuz. Dedelerinizin, babalarınızın çocukluktaki oyunlarını bilmiyorsunuz, bilmeyince de kendi kültürümüzü unutuyor, gelecek kuşaklara aktaramıyoruz.

Belediyemiz olarak Türk toplumunun kültürel değerlerinin hatırlanması, yaşanması gelecek kuşaklara aktarması için sizlere oyun istasyonları getirdik. Bu gün burada oyunların nasıl oynandığını öğrenip tatil günlerinde arkadaşlarınızla bir araya gelip oynayacak, güzel, eğlenceli vakit geçireceksiniz. Hatta evde babanızla, annenizle kardeşlerinizle oynayarak aile bağlarınızı daha sıcak tutarsınız.

Her şey cep telefonu, sosyal medya değil, bunlardan ne kadar uzak kalırsanız, arkadaşlarınızla kendi oyunlarımızı oynarsanız arkadaşlık bağınız gelişir, birbirinizi daha iyi tanımış olursunuz.Geldiğiniz için teşekkür ediyor, eğlenceli güzel oyunlar diliyorum.” dedi.

Ceylan, konuşmasının ardından öğrencilere ahşap oyun materyalleri dağıtıp, çocuklarla oyun oynadı.

Sergi, 10 Kasım’a kadar açık kalacak.

Programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gürbüz, program koordinatörleri Erdoğan Car, Nevşin Car, öğretmenler, öğrenciler ve diğer ilgililer katıldılar.

Haber:Mahmut Coşkun

Boyabatsesi

 

Boyabat’ta 5. Zeka Geliştirici Ahşap Akıl Oyunları sergisi açıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!