Boyabat’ta hava kalitesi tehlikeli seviyeye geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İndeksi raporlarına göre Sinop’un Boyabat ilçesinin hava kalitesi,sağlık için zararlı seviyeye geldi.

Çevre Mühendisi Mustafa Öztürk 05.12.2020 Cumartesi (Bugün) Boyabat için yaptıği uyarıda,“Hava kalitesi ciddi sağlık etkileri oluşturabilecek seviyededir” ifadeleri kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eski Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk bugün sosyal medyada yaptığı açıklamada,Sinop Boyabat’ın hava kalitesi (PM10; sağlık için çok zararlı) bugün sabahtan beri tekrar sağlıksız oldu. Yönetimler acil çözümler üretmeli dedi.

Yetkililer’den aldığımız bilgiye göre hava kirliliği ile mücadelede doğalgaz kullanımına geçilmesi ve yaygınlaşmasının gerekliliğine vurgu yapıldı.Boyabat’ta doğalgaz kullanımına tamamen geçeceği öngörülmekte ve hava kirliliğinin çok aşağı seviyelere düşeceğini belirttiler.

Ayrıca Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte çevre ve hava kirliliği sorununun ortadan kalkacağını ifade etti.

 

Boyabat’ta hava kalitesi tehlikeli seviyeye geldi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!