Boyabat’ta kolon kanserinin erken teşhisi için stant açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşların yoğunlukta olduğu Çamlıca Mahallesi panayır yerine giriş alanında açılan stantta vatandaşlara kolon kanseri hakkında bilgilendirme yapılarak, test kiti ve bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Uğur Bekir İnebeyli, burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında kanser hastalığının erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir hastalık olduğunu söyledi.

Son yıllarda barsak kanserine sıkça rastlandığını belirten İnebeyli, konuşmasında“Diğer kanser türlerinde olduğu gibi bağırsak kanserinde de önemli olan erken teşhistir. Bu kitler sayesinde bağırsak ve kolon kanserlerinin erken teşhisi mümkün olmaktadır. Burada kitlerin nasıl kullanılacağını anlatıp, olumsuz bir sonuç çıkarsa bize ulaşmalarını söylüyoruz. İstiyoruz ki tüm vatandaşlarımız bu ücretsiz hizmetten yararlansın.” uyarı ve tavsiyesinde bulundu.

Test kiti alan vatandaşlar, böyle bir imkanın kendilerine sağlandığı için devlet yetkililerine teşekkür edip, geç kalmayalım; sağlığımızdan olmayalım, dediler.

Haber:Mahmut Coşkun

 

 

 

Boyabatsesi

Boyabat’ta kolon kanserinin erken teşhisi için stant açıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!