Saraydüzü’nde Bitkisel Üretim Hasat Denetlemesi Yapıldı

featured
dav
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saraydüzü İlçesinde Bitkisel Üretimi geliştirmek, teşvik etmek. Bitkisel üretimi, tarım ve sanayi sektörü ile entegrasyonunu sağlayacak şekilde yönlendirmek. Tarım havzalarının faaliyet ve işleyişi ile ilgili hizmetleri yürütmek üzere 158 dekar 3,16 Ton kapasiteli sertifikalı buğday ile 200 kg yem bezelyesi denemesi yapıldı.

İlçe Müdür Vekili Hasan YÜRÜK’ün bildirdiğine göre son yıllarda yapılan gözlemler sonucu bu projeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.  Saraydüzü ilçesinde ilk defa 4 çiftçinin bir araya gelerek, 20 dekarlık alanında yem bezelyesi denemesi yapıldığına değindi.  Ahmet TAM ve Bekir Yücel TANRIKULU’ nun da katılımlarıyla İlk hasat Çiftçi Hamit ERDOĞANA ait 5 dekarlık tarlada gerçekleştirildi.

Hasat esnasında  Ahmet TAM ve Bekir Yücel TANRIKULU traktör kullanarak çayır biçme makinesi ile hasata yardım ettiler.

Akabinde ilk kez denenen tarlalarda kuraklığa karşı dayanıklı çeşit Trakya Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü tescilli ürünü yüksel çeşidi buğday denemesi yapılan tarlalarda incelemelerde buldu.

Projelerin 5. etapla devam edeceği bilgisi verildi.

Saraydüzü’nde Bitkisel Üretim Hasat Denetlemesi Yapıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!