Boyabat’taki ticari taksiler koronavirüse karşı dezenfekte ediliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat ilçesinde koronavirüse karşı önlemler kapsamında Boyabat Belediyesi ile Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğiyle ilçede faaliyet gösteren ticari taksiler dezenfekte edildi. 

Boyabat Belediyesi Çevre Temizlik ve Koruma Müdürlüğü ekipleri ile Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğiyle Boyabat Panayır alanında bir araya gelen 45 ticari taksi yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı dezenfekte edildi. 

Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İrfan Erbaş,Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki ticari taksilerin koronavirüs salgını tehlikesi sona erene kadar her 10 günde bir ilaçlanıp dezenfekte edileceğini söyledi. 

Erbaş, “Dünya genelinde salgın halinde olan koronavirüse karşı taksiciler olarak ta önlemlerimizi alıp hem kendi sağlığımızı, hem de yolcularımızın sağlığını korumak için elimizden gelen her tedbiri alacağız. Bunun içinde kendimiz ve aracımızın çok temiz olması gerekiyor. Araçlarımızda mutlaka kolonya bulunduralım ve her müşterilerimize ikram edelim. Duraklarımızın temizliğine önem verelim, yakın mesafeli durmayalım. Eldiven ve maskelerimizi kullanalım. Allah’ın izniyle bu illetten kurtulacağız. Ne kadar tedbirli olup, önlemler alırsak o kadar erken kurtulmuş oluruz. Araçlarımızı ilaçlayıp dezenfekte eden belediyemiz görevlilerine çok teşekkür ediyoruz. 10 gün sonra tekrar bir araya gelmek üzere hepinize, sağlık ve hayırlı işler diliyorum” dedi. 

Ticari taksi sürürücüler ilaçlanma sonrasında hatıra fotoğrafları çektirdikten sonra duraklarına hareket ettiler. 

Mahmut Coşkun

Boyabat’taki ticari taksiler koronavirüse karşı dezenfekte ediliyor
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!