Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Sinop’ ta

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlığı ile çeşitli programlara katılmak üzere Sinop’u ziyaret etti.

Sabah saatlerinde Sinop’a gelen Bakan Murat Kurum’ a, Sinop Valiliğinde karşılama töreni yapıldı. Ardından valilik anı defterini imzalayan Kurum’ a, Sinop Valisi Köksal Şakalar tarafından kotra takdim edildi. Kurum, valilik toplantı salonunda basına kapalı istişare toplantısına katıldı. Toplantıda il genelinden birçok yerel yönetici hazır bulundu.


Devamında Bakan Kurum, Sinop’un ünlü Sakarya Caddesi’nde esnafı ziyaret etti ve Alaaddin Camisi’nde cuma namazını kıldı. Cuma Namazı çıkışında Tersane mevkisinden başlayarak, İskele mevkisi ve devamında Atatürk Caddesi ve Hükümet Meydanına kadar olan kısmı gezdi. 

Tarihi Sinop Kalesi surlarının önünü kapayan Sinop Belediye binası, İl Özel İdaresine ait Özakman İşhanı ile devamındaki iş yerleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatı ve desteğiyle yıkılıyor.

Beraberindeki AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Valisi Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Barış Ayhan, AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun ve ilgili kurum müdürleri ile birlikte alanda incelemelerde bulunan Kurum, atıl olarak bekleyen eski Melia Kasım Oteli alanınındaki sorunun çözümü için sahibi İş Adamı Osman Ör ile, İl Jandarma Komutanlığının kullanımında olan tarihi askeri gazino binasının da millet kıraathanesi olması için İl Jandarma Komutanı ile görüştü.

Uğur Mumcu Meydanı yanındaki otopark alanının da, altı otopark üzerinin meydan olması ve Belediye Binasının yıkılması için Belediye Başkanı Barış Ayhan’dan gerekli çalışmaların yapılmasını isteyen Bakan Kurum, gereken desteği bakanlık tarafından vereceklerini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Sinop’ ta
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!