Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bakanlığı ile ilgili çalışmalarla ilgili Sinop’a geldi. Sabah saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gelen Bakan Uraloğlu, Samsun’daki programı ardından Gerze ilçesine geçti. Ardından Sinop Çevre Yolu güzergahında incelemelerde bulunan Bakan Uraloğlu burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

SİNOP ÇEVRE YOLUNU KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ

Sinop Çevre Yolunu projesinin tarihi dokuya uygun olarak yapılacağını dile getiren Bakan Uraloğlu, yaklaşık 6,5 kilometrelik çevre yolu projesinin 1. etabını kısa sürede hayata geçireceklerini söyledi. Uraloğlu, “Projenin ikinci etabı arkamızda ve solda bulunan kesim. Bu alan kentin tarihi ve turistik dokusunu içeren bir kesit. Burada yapacağımız imalatı her türlü teknik olarak çözüyoruz. Bunda hiç bir sıkıntımız yok. Her türlü alternatifle burayı çözüyoruz. Ama yapacağımız imalat Sinop’ta daha sonra tartışılsın istemiyoruz. Bu gün ne tartışacaksak tartışalım. Bizim alternatiflerimizi ortaya koyduk. Şehrimizin yöneticileri ve halkı ile oturup bir karar vereceğiz. Projemizi netleştireceğiz ve projemize devam ereceğiz. İnşallah biz Sinop ilimizi eksik olan ilçeleri ile beraber AK Parti belediyeciliği ile tanıştıracağız ve 1 Nisan itibariyle Yakup kardeşimizle birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

Bakan Uraloğlu daha sonra Sakarya Caddesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Sinop ziyareti sırasında; AK Parti Genel Merkez’de AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ile AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Yakup Üçüncüoğlu ve AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun eşlik etti.