CHP’li Karadeniz iklim zirvesine katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Sinop Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Barış Karadeniz, bu yıl İskoçya Glasgow’da 193 ülkenin katılımıyla düzenlenen BM İklim Zirvesi COP26’ya katıldı.

Dünyada süregelen iklim değişikliğine ilişkin ülkelerin nasıl bir yol izleyeceğinin masaya yatırıldığı zirve 31 Ekim’de başladı 12 Kasım’da sona erdi.

COP26’dan dönen Sinop Milletvekili Barış Karadeniz zirveye yönelik açıklamalarda bulundu. Geleceğimiz için her bireye önemli sorumluluklar düştüğünü belirten CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, daha yeşil bir geleceğe kavuşmanın ancak birlikte mümkün olacağını söyledi. Karadeniz; “’Son yıllarda özellikle küresel ısınmayla karşımıza çıkan iklim değişikliği Dünya’da etkisini günden güne hissettiriyor. Teknolojinin gelişimiyle birlikte devasa boyutlara ulaşan sanayileşme ne yazık ki beraberinde kirliliği de getiriyor. Bugün araçlarımızın karbon salınımından tutalım da yanlış atık yönetimine kadar her bir faktör geleceğimize zarar veriyor. BM öncülüğünde imzalanan anlaşmayla özellikle insan kaynaklı çevresel kirliliklerin iklim üzerindeki etkilerini kabul ederek atmosferdeki zararlı gaz oranını düşürmeyi ve bu salınımın olumsuz etkilerini en aza indirgemeyi planlıyor. Geleceğimiz için her birimize büyük sorumluluklar düşüyor, daha yeşil bir geleceğe kavuşmak ancak birlikte mümkün. Ülkemizi temsilen katıldığımız COP26’da alınan kararlar ve yükümlülüklerin yeşil ve daha yaşanabilir bir gelecek getirmesini diliyorum” dedi.

Vitrinhaber

CHP’li Karadeniz iklim zirvesine katıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!