Karadeniz; “Süreç hızlanarak konutlar ivedilikle teslim edilmeli”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 2018 yılında açıklanan Türkiye genelinde 100 bin konut projesi kapsamındaki konutların bir an önce tamamlanarak vatandaşa teslim edilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş sırasında açıklanan Türkiye geneli 100 bin konut projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. O dönemde vatandaşa verilen müjde sonrasında kuraların çekildiğini ve konut hak sahiplerinin belirlendiğini belirten CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, geçen 2 yıllık süre içerisinde bahse konu konutların yapılacağı yerin devrinin bile alınmadığını söyledi.

Karadeniz; “Ülkemizde maalesef hayat şartları günden güne zorlaşıyor. Araba almak ev almak artık hayal oldu. 2018 yılında iktidarın müjdesini verdiği TOKİ’nin 100 bin konut projesinde kuralar çekildi, hak sahipleri de belli ama ne hikmetse evlerin yapılacağı yerin daha devri bile alınmamış. Hak sahibi olan vatandaşların içinde şehit ve gazi yakınlarımız, engelli vatandaşlarımız var. Uç uca geçinmeye çalışan, borcu borçla kapamaya çalışan yurttaşlarımız var.

Kiralarını ödeyemeyen, fatura borçlarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız var. Sinop Merkez ve Durağan ilçelerimizin ihaleleri 9-10. ay, Boyabat ihalesi ise 25 Ağustos olarak planlanıyor. Maddi zorluk içinde yaşayan vatandaşlarımızın kaybedecek bir ayı bile yokken neyi bekliyoruz ? Sürecin hızlanarak bir an önce evlerin teslimlerinin gerçekleşmesi gerekiyor.

Şehit ve gazi ailelerimiz, maddi sıkıntıları olan ailelerimiz için çalışmalar hızlandırılmalı, takipçisi olacağız” dedi.

 

Vitrinhaber

Karadeniz; “Süreç hızlanarak konutlar ivedilikle teslim edilmeli”
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!