Sinop Belediyesi Basın Açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Sinop ziyareti sırasında gündeme getirdiği Sinop Belediyesi binasının, Özel İdare İş Hanının ve Özakman İş Hanının taşınması konusunda açıklamalarda bulundu.

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan yaptığı konuşmada, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretinde söylediği belediye binasının taşınması için 1 milyon TL tahsis edildi. Bu paranın da, 700 bin TL’si belediyenin taşınma giderleri için, 300 bin TL’si de sokak iyileştirmeleri için kullanacağımız bir para. 300 bin TL’nin, Sinop Belediyesi, Özakman İş Hanının ve Özel İdare İş Hanının yıkıldıktan sonra yolun karşı tarafında; Atatürk Caddesi’nin doğu kısmında kalan binaların dış cephelerinin giydirilmesiyle ilgili sokak iyileştirmeleri projesi için kullanılacak. Onun da projesi hazır. Yaklaşık maliyetlerini çıkardık. 1 milyon 150 bin TL tutuyor. Geçtiğimiz hafta İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı ile görüştük, bu işi mayıs ayının sonuna kadar uygulamasını bitirmek ve yaz sezonundan önce hazır olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sinop Belediyesi Basın Açıklaması
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!