Türk Polis Teşkilatı’ nın 178. kuruluş yılı kutlu olsun

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün Türkiye’nin huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışan Emniyet Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıl dönümü kutlanıyor. Kuruluşundan bu yana, teşkilat ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlamak için büyük bir özveriyle çalışıyor.

Teşkilat, demokratik toplum düzeninin devamını, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarına saygıyı ilke edinerek, 178 yıllık bilgi ve deneyimiyle büyük başarılara imza atmıştır. Her kademedeki polislerimiz, zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin dürüst ve özverili bir çalışma anlayışıyla her görevi yerine getirmekte, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmalarıyla milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılan açıklamada Sinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan ÇETİNER;

” Teşkilatın suç ve suçlularla mücadelesini büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürdüğü vurgulandı. Ayrıca, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize dua ve minnetlerimizi iletiyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Aziz Şehitlerimiz ile depremde hayatını kaybeden meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi, vazife malullerimizi, tüm meslek büyüklerimizi ve emeklilerimizi şükranla anıyoruz. Ayrıca, kahramanca görev yapan değerli meslektaşlarımızı ve bu zorlu süreçte desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kıymetli ailelerini sevgi ve muhabbetle selamlayarak sağlık ve esenlikler diliyoruz.” dedi

Türk Polis Teşkilatı’ nın 178. kuruluş yılı kutlu olsun
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!