“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri gece boyu devam etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitler için dualar okunuşuyla başlatıldı.

Program sinevizyon görüntüleriyle15 Temmuz Gecesi hain darbe girişimi ve sonrasında yaşananların sahnedeki ekrandan izletilmesiyle devam etti.

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, bu akşamki program için, vatanı için, milleti, değerleri için, geleceğimiz için bu akşam burda olma zahmetinde bulunan, o sorumlulukta bulunan herkece canı gönülden teşekkür ediyorum, dedi.

Çakıcı, konuşmasında “Biliyorsunuz bir pandemi dönemindeyiz. Gözle görülmeyen, elle tutulmayan ve insanoğlunun ürettiği hiç bir silahla vurulmayan bir virüs insanoğlunu hizaya soktu.

Bu akşam sosyal mesafeye uyaraktan kısıtlı sayıda sizin gibi güzel insanlarla bu akşamı geçireceğiz inşallah. Dört sene önce bir Cuma günüydü, saat 9,45 sularıydı, karşıda Tayyareci Nuri Bey Parkında oturuyorduk. İnternette boğaz köprüsünde yürüyen tankların fotoğraflarını gördük. Hayret ettik. Askeriye tatbikat mı yapıyor diye düşündük. Daha sonra öğrendik ki bir darbe girişimi var. Bu milletin evlatlarını öldürmek için, vatana ihanet için, millete ihanet için bir darbe girişimi var.

Önce eve sonra da belediyeye gittim. Daha sonra Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine Dörtyolda buluştuştuk, bütün Boyabatlılarla buluştuk.O Boyabatlılar bu milletin aslanlarıydı. Boyabatlılar ve Türk milleti sokağa inmeden önce çakallar vardı. Çakalların olduğu yere aslanlar gelince çakallar kaçar. Sizin gibi aslanlar bu milletin değerlerine sahip çıktı. Ey Boyabatlılar sizde bu sevgi bu sevda var iken, bizde de bu yürek varken kimse vatanımıza, bayrağımıza göz dikemez.

Başkan Çakıcı, İzmir ilçesi Ödemiş’e tayini çıkan Kaymakam Fatih Aksoy’a da ‘hakkımı helal ediyorum’ deyip “Biz senden razıyız, Allah ta sendan razı olsun. Hakkını helal et bizlere.”  dedi.

Kaymakam Fatih Aksoy da programda yer olmamasına rağmen Boyabatlılarla helalleşmek üzere yerinden kalkarak  alkışlar eşliğinde sahneye geldi.

Kaymakam Aksoy, heyecanlı ve duysal konuşmasında “Çok kıymetli Boyabatlı hemşehrilerim, kıymetli hanımefendiler, beyefendiler, çok kıymetli belediye başkanım, cumhuriyet başsavcım, Ak Parti ilçe başkanım, değerli mesai arkadaşlarımız, ben de burada bizi yalnız bırakmadığınız için devletimize, milletimize, bayrağımıza, ezanımıza sahip çıktığınız için 15 Temmuz gecesi bu meydanları, caddeleri, sokakları doldurduğunuz için, tankın, topun, tüfeğin karşısına sadece imanınızla, inancınızla, vatan sevginizle, istiklal sevginizle çıktığınız için hepinize devletimiz adına, milletimiz adına, şahsım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Yaklaşık dört yıla yakın süredir bu güzel ilçenizde sizlerle beraber görev yapmaya çalışıyorum, karınca kararınca hak, hukuk, adalet çerçevesinde görevimizi yapmaya gayret gösterdik. Dün itibarıyla tayinimiz çıktı. Önümüzdeki günlerde vedalaşacağız inşallah. Ben buradan hepinize Allahaısmarladık demek istiyorum. Ben vijdanen müsterihim. Mesai arkadaşlarımla Boyabat’a iyi hizmetler yapmaya çalıştık. Umuyorum ki hoş bir seda bırakmışızdır. Belediye başkanımızın konuşması beni duygulandırdı, çalışmalarımızda birbirimize destek olmaya çalıştık.Herhangi bir sorunumuz olmadı. Zaten böyle bir sorun çıkarma hakkımız da yoktur. Bizler sorun çıkarmak için değil, sorun çözmek için görev başındayız.

Ben bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarok çok teşekkür ediyorum. Allahısmarladık, hakkınızı helal ediniz. Bizden yana helal olsun, çok teşekkür ediyorum.” diyerek hem teşekkür hem de vedalaşma konuşmasında bulundu.

Haber:Mahmut Coşkun boyabatsesi

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri gece boyu devam etti
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!