BOYABAT BELEDİYESİNDEN BASIN AÇIKLAMASI…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAMUOYUNA DUYURU!

   Son zamanlarda bazı haber mecralarında Belediyemiz hakkında yapılan sosyal yardım konusundaki acımasız eleştiri ve ithamları üzülerek takip etmekteyiz.

   Öncelikle Belediyemiz Beyaz Masa Birimi; sadece Ramazan ayında değil yılın her günü, günün her saati Boyabat’ın hizmetinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Haberlerde sözü edilen aile; uzun zamandır Beyaz Masa Birimimizin takibinde olup, kendilerine belirli aralıklarla, her türlü ihtiyaçları ile alakalı destek ve yardımlarda bulunulmuştur. Koronavirüs salgınının olduğu bu günlerde söz konusu ailenin çocuklarından birine Kovid-19 teşhisi konmuş, çocuk tedavi altına alınmış, aile de bu sürede karantinada tutulmuştur. Yine Beyaz Masa Birimimiz de bu sürecin tüm aşamalarının takipçisi olmuş, gerekli girişimlerde bulunmuştur.    

   Gazeteci sıfatıyla söz konusu haberi yayınlayan şahıs; haber için ailenin yanına gittiğinde, aile fertlerinin izni olmadan evin içerisine girmiş ve fotoğraflarını çekmiştir. Aile de Emniyet güçleri yoluyla şahısla ilgili şikayette bulunmuştur. Şahıs; bu süreçte koronavirüs şüphesi olan bu aileyle görüştükten sonra rahatça sosyal alanlarda dolaştığı için İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekibi tarafından kendisine acilen koronavirüs testi yapılması gerekir. Bununla ilgili gerekli müracaatlar da yapılacaktır.  Belediyemiz de kendisine yöneltilen asılsız suçlamalara ve ithamlara karşı hukuki mercilere başvurmuş, süreci başlatmıştır. Zaten geçtiğimiz günlerde Boyabat Haber Gazetesi adlı haber sitesinin sahibi Davut Koçyiğit; Facebook’ta paylaşılan bir paylaşımın altına yaptığı yorumda, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a küfretmiş, Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı da kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur.

   Sonuç olarak; bunun gibi sosyal medya ve haber sitelerinde paylaşımlar yaparak kendisine gazeteciyim diyen şahısların amacı, siyasi çekişmelerden dolayı belediyemizi yıpratmak, yapmış olduğumuz hizmetler ve planladığımız projeleri itibarsızlaştırmaktır. Belediyemiz her zaman haksızlıkların karşısında duracak ve yapılan saldırılara fırsat vermeyecektir.

   Boyabat Belediyesi olarak İnsan odaklı Belediyecilik anlayışıyla her zaman yanınızda olduk. Sizlerden aldığımız güçle bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

BOYABAT BELEDİYESİNDEN BASIN AÇIKLAMASI…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!