Boyabat’ta Suça Sürüklenmiş Çocuklara Yönelik Çalıştay…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz Başkanlığında, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Jandarma Komutanı Ali Kızıltaş, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Abdullah Eravcı, Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Hüseyin Matuk, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Usta, İlçe Müftüsü Mehmet Evirgentürk, STK temsilcileri ve ilgili birim amirlerinin katılımıyla Suça Sürüklenmiş Çocuklara Yönelik Çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştayda koruyucu ve destekleyici tedbir kararları hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından suça sürüklenen çocuklar hakkında alınacak önlemler ve yapılması plânlanan çalışmalar, İlçede meydana gelen ve suç teşkil eden olaylarda kurumların üzerine düşen sorumluluklar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Kaymakam Yılmaz, çalıştayın amacının korunma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocuklarımızın ihmalinin ve istismarının önüne geçmek, ayrıca kötü alışkanlıklardan koruyarak daha sağlıklı ve değerlerine sahip çıkan bir toplum oluşturabilmek için bilinç düzeyini artırmak ve kurumlar arasında koordinasyonu sağlamak olduğunu belirtti. Her ülkede ciddi bir sorun olan suça sürüklenen çocukların yarınlarını kazanabilme adına yapılan tüm çalışmaların hayati önem taşıdığını söyledi. Bu kapsamda yapılan çalışmaların tüm kurumlarca işbirliği içinde yürütülmesi gerektiğini kaydeden Kaymakam Enver Yılmaz, “Suça sürüklenen çocuklar için yapılan özverili çalışmalar ve bu çalışmalar sonucunda olumlu geri dönüşlerin oluşması herkesi, toplumun tüm kesimini mutlu edecektir. Bir şekilde suça sürüklenen, suçla tanışan çocukları korumamız, onları yeniden topluma kazandırmamız büyük önem ifa ediyor. Düzenlenen bu çalıştaya katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Boyabat’ta Suça Sürüklenmiş Çocuklara Yönelik Çalıştay…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!