Boyabat’ta “Tellerden Dillere, Dillerden Gönüllere” projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından “Tellerden Dillere, Dillerden Gönüllere” projesi kapsamında 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi’nde beş aylık hazırlık çalışmaları sonunda ilk konserini veren Türk Halk Müziği korosunda çeşitli mesleklerden18 üye ve 4 kişiden oluşan orkestra ekibi yer aldı.

Türk Halk Müziğinin sevilen 19 eserini seslendiren koro ve orkestra ekibi salonu dolduran izleyicilerden beğeni ve alkış alırken İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, konser sonunda sahneye çıkarak çiçek verip, tüm ekibi tebrik etti.

Kaymakam Yılmaz, konseri çok beğendiğini, vurgulayarak “Bizlere çok güzel bir gece yaşattınız. Her seslendirdiğiniz eser birbirinden güzeldi. Tüm koro ve orkestra ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu güzel gecenin hazırlanmasında emekleri geçen ilçe milli eğitim müdürlüğümüze ve halk eğitimi merkezi müdürlüğümüz görevlilerine de teşekkür ediyorum.

Yılmaz, uygun bir zamanda konserin tekrarının yapılmasını da isteyerek “Sizlerden rica ediyorum, Bu güzel konsere bu gün katılamayanlar umarım ki sizleri izlemek isteyeceklerdir. Tekrarını yaparsanız, bizi mutlu edersiniz.” dedi.

Konsere Kaymakam Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Kızıltaş, kurum amirleri ve müziksever vatandaşlar katıldılar.

Haber:Mahmut Coşkun

 

 

 

 

Boyabatsesi

Boyabat’ta “Tellerden Dillere, Dillerden Gönüllere” projesi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!